Godlo, flaga, hymn Polski  Polska  Marszalek Jozef Pilsudski   Polska i Litwa   Konstytucja 3 Maja  Po 17-09-1939r.   Jan Pawel II   Katyn Zbrodnia Sowiecka  
Portal edukacyjny dla Polaków na Wschodzie; Miory, Wilenszczyzna, Kresy.    Witamy i pozdrawiamy naszych Rodaków na Wschodzie, tych co Polska ich opuściła !
e-mail
Kto ty jestes ?
Polak maly

Jaki znak twoj ?
Orzel Bialy


www.miory.eu
  Zarejestruj się
Menu
· Strona główna
· Archiwum artykułów
· Top 10
· Napisz wiadomość do nas
· Rekomenduj nas
· Do pobrania
· Ankiety
· Linki Miory, Polska
· Kontakt z nami
 
Miory
· Koscioł w Miorach
· Family from Miory
· Miory i Ziemia Miorska
· Widok miasta i mapa
· Miory powiat
· Miory i okolica
· Koscioł w Miorach foto
· Modlitwy
· Ks. Józef Borodzicz
 
Po 17-09-1939
· Mordy na Polakach
· Przesladowania dzieci
· Wyloguj się
 
I i II Wojna Swiatowa
· Pakt Ribbentrop Molotow
· II Wojna Swiatowa
· Chronologia II Wojny
· 17-09-1939 rok. Nóż w plecy
· 17-09-1939 r. Agresja SU
· Wojna polsko bolszewicka 1920
· Okupacja Polski, przez Rosję, 1772, 1793, 1795
· Konstytucja 3 Maja 1791
 
Literatura
· Reduta Ordona
· Janko muzykant
· Żuk i Biedronka
· Lokomotywa
· Rota
· Bogurodzica
· Czerwone maki na Monte Casino
· Kto Ty jestes
· My Pierwsza Brygada
· Pan Tadeusz
 
Statystyka
Otrzymaliśmy
7921879
odsłon strony od 8 luty 2007
 
Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński 2009

Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński 2009


Trasa Rajdu 2009


Warszawa 00-270, ul. Krzywe Koło 30/3, tel. (0-22)635 0671, 506 284 816,
e-mail. vwegrzyn@yahoo.com
www.rajdkatynski.net


Warszawa, 28 lutego 2009 rok KOMUNIKAT 1/09


Przyjacielu, Juz jest nowa, sliczna strona: www.rajdkatynski.net - dzielo naszej Ani, uczestniczki VIII Rajdu Katynskiego i jej brata Andrzaja Tchorzewskich. Strona bedzie systematycznie uzupelniana, ale juz dziala forum i zachecam do dyskusji.

Zachecam wszystkich niezadowolonych z ostatniego, VIII Rajdu Katynskiego aby powiedzieli co ich boli, wiem ze sa tacy, choc zaden z nich mi tego bezposrednio nie powiedzial, poza pijanym panem Kubrakiem na cmentarzu w Bykowni.

5 marca, w Dniu Pamieci Ofiar Katynia, w bazylice Sw. Krzyza w Warszawie przy Krakowskim Przedmiesciu, o godz. 18:00 odbedzie sie Msza Swieta za ofiary tej straszliwej komunistycznej zbrodni – zbrodni bez sadu i kary i za dusze naszego Patrona, Ksiedza Ulana Zdzislawa Jastrzebiec Peszkowskiego. Po Mszy wystepy zespolu artystycznego Wojska Polskiego i aktorow scen warszawskich. Stowarzyszenie Rajd Katynski jest wspolorganizatorem tych uroczystosci. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie. Motocyklisci przyjezdzaja na motocyklach, kto moze, ale wszyscy w kamizelkach. Mamy pozwolenie Zarzadu Drug na wiazd motocykli.

JASNA GORA 2009 – radosne rozpoczęcie sezonu motocyklowego im. Księdza Ułana Zdzisława Peszkowskiego odbędzie się w dniach 18 – 19 kwietnia 2009 roku na Jasnej Gorze. To juz nasz VI Zlot Gwiazdzisty. W roku ubieglym, w deszczu i chlodzie przyjechalo z calej Polski ponad 15 tys. motocykli. Ile nas bedzie w tym roku?

Juz w sobote 18 kwietnia, o godz 18:00 spotykamy sie w sali O. Kordeckiego na spotkaniu motocyklowym, a o godzinie 21:00 Apel Jasnogorski, modlitwa za Kościół i Ojczyznę, w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej, Królowej Polski.

W niedziele, 19 kwietnia od bladego switu zbieramy sie na Gorce Przeprosnej (mapka www.pio.opw.pl/nowa/pl,mapa-dojazdu.html) i o godz. 10:00 wyruszamy parada do Jasnej Gory. O godz. 9:45 wjazd na Gorke Przeprosna od strony Czestochowy bedzie zamkniety. Wszyscy spoznieni zbieraja sie na Starym Rynku i po przejechaniu glownej kolumny dolacza na koncu.

Kluby Motocyklowe ktore maja sztandary - wystawia poczty sztandarowe na czele kolumny. Namioty na Gorce przeprosnej mozna rozstawiac juz w sobote. Bardzo prosze o nie wprowadzanie wczesniej motocykli na jasnogorskie blonia. Pierwsze wjezdzaja sztandary na czele kolumny glownej.

Sa juz Jasnogorskie plakaty i ulotki. Jezeli mozesz powiesic plakat w sklepie, w warsztacie, w klubie motocyklowym – tam wszedzie gdzie bywaja motocyklisci, to zglos sie do Stow. Rajd Katynski, 22/635 0671, 48 506 284 816, vwegrzyn@yahoo.com – to plakaty przyslemy Ci poczta. Plakaty mozna tez otrzymac osobiscie na Krzywym Kole w Warszawie.

Patronat na zlotem Jasna Gora 2009 obieli:

Przeor Jasnej Gory - Ojciec Roman Majewski

Prezydent Czestochowy Pan dr Tadeusz Wrona

IX Rajd Katyński wystartuje z Warszawy 29 sierpnia i wracamy 14 wrzesnia 2009. Pierwszy etap Warszawa - Lwow. Juz mozna planowac urlopy.

Zaczniemy od Lwowa. (Trasa w zalaczenu) Odwiedzimy rowniez Hute Pieniacka, gdzie 65 lat temu, wlasnie dzis, 28 lutego, ukrainscy bandyci z UPA i SS Galizien wymordowali mieszkancow i spalili polska wioske.

Zachecam do przeczytania tych przypadkowo wybranych linkow:

http://www.rp.pl/artykul/10,269584_Polakow_spalili_tam_zywcem_.html

http://www.npw.pl/ARCHIWUM_NPW/2001_03_04/PiP-Prus_Requiem-nad-zamordowanym.html

Rajd Ojcow Naszych Starym Szlakiem – pojedzie w tym roku do Budslawia, obecnie na Bialorusi. Tam, w pobernardynskim kosciele p. w. Wniebowziecia NMP, jest obecnie Narodowe Sanktuarium Maryjne Bialorusi. 2 lipca, na uroczystość Najświętszej Maryi Panny przychodzi, czasem przyjezdza 30 tys. pielgrzymow. W ubieglym roku po raz pierwszy pielgrzymowali tam motocyklisci. Poraz pierwszy pojawily sie bialoczerwone churagiewki. Wrazena niesamowite.

Pielgrzymka potrwa ok. 10 dni. Pojedziemy szlakiem Mickiewicza. Spotkamy Polakow, dzieci w sierocincach. Mocne przezycia. Szczegoly podamy w nastepnych Komunikatach.

Nasz Kolega, wielokrotny uczestnik Rajdow Katynskich, inz. gornik Mirek Wenglorz zaprasza na bardzo ciekawa wycieczke:

Wzorem lat ubiegłych zapraszam wszystkich chętnych motocyklistów na trzecie spotkanie na Śląsku Cieszyńskim.

Jak co roku celem naszego spotkania będzie:
- poznanie historii Ziemi Cieszyńskiej rozdzielonej w 1918 roku między dwa organizmy państwowe – Polskę i Czechy,
- złożenie hołdu polskim żołnierzom poległym i pomordowanym w czasie najazdu czeskiego w styczniu 1919 r.,
- spotkanie z dziećmi ze szkoły polskiej oraz Polakami mieszkającymi na Zaolziu,
- złożenie hołdu polskim lotnikom Żwirce i Wigurze w miejscu ich tragicznej śmierci w Cierlicku koło Cieszyna,
- poznanie historii i dnia dzisiejszego górnictwa węgla kamiennego, tym razem zwiedzimy zabytkową kopalnię w Zabrzu oraz poznamy historię Starej Karwiny (tej z opowiadań Gustawa Morcinka),
- poznanie atrakcji turystycznych Ziemi Cieszyńskiej, a zwłaszcza urokliwych zakątków Beskidów i pośmiganie po górskich winklach w trzech krajach ( Polsce, Czechach i Słowacji ),
- dla chętnych zwiedzenie Zameczku Prezydenckiego w Wiśle (zameczek ofiarowany przez lud Śląska dla prezydenta Mościckiego),
- zwiedzenie muzeum motocykli „Rdzawe Diamenty” w Ustroniu.

III Spotkanie motocyklistów na Śląsku Cieszyńskim odbędzie się w dniach 26-30.04.2009 r., czyli zaraz po zakończeniu tygodniowego rajdu do Dachau. Wyjazd motocyklistów na Śląsk Cieszyński planowany jest w niedzielę 26.04.2009r. o godz. 9.00 z parkingu przy Domu Pielgrzyma na Jasnej Górze w Częstochowie. Szczegółowy program realizacji wyżej wymienionych celów naszego spotkania zostanie opracowany w terminie późniejszym i rozesłany do wszystkich zgłoszonych do udziału. Zgłoszenia przyjmowane będą do 15.03.2009 r. pocztą elektroniczną na e-mail: wenglorz_m@poczta.onet.pl Już teraz można zgłaszać chęć udziału zapisując się do klasy:
http://nasza-klasa.pl/school/208471/16 .
Zapraszam serdecznie,

Mirosław Wenglorz – Suzuki GS450L

Relacja ks. Jana z grudniowych uroczystosci w 350 rocznice wyprawy Carnieckiego do Danii można posłuchać w Radio Maryja http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=10163

10 lutego minela 69 rocznica pierwszej masowej zsyłki Polaków na Sybir
http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=10824

Warto posluchac.

Choc juz spoznione ale piekne i zawsze aktualne zyczenia:

Z Okazji 90-tej Rocznicy Święta Niepodległości RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ - jak największej Pamięci o Polakach, naszych Pradziadkach, Dziadkach, Ojcach i Braciach, którzy nie żadko oddawali Swe Życie w walce o JEJ Niepodległość, aby żaden ICH Grób w Kraju jak i na obcej ziemi nie był przez Nas nigdy Zapomniany, a Zawsze odwiedzany, aby Miłość do Naszej OJCZYZNY na zawsze zagościła w Naszych Sercach, Umysłach i Tożsamościach, żeby każdy z Nas był zawsze dumny i szczęśliwy, że jest POLAKIEM - Obywatelem Umiłowanej RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ - tego Wam i Waszym RODZINOM - Życzą z całego serca w Tym Dniu - Jola i Bogumił z Płocka

" Powiewa flaga gdy wiatr się zerwie,

A na tej fladze biel jest i czerwień,

Czerwień - to Miłość, biel Serce czyste . . .,

Piękne są Nasze barwy Ojczyste ".

{-} Czesław Janczarski

Szanowny Druhu Wiktorze !

W imieniu wszystkich harcerzy i zuchów z Białorusi, wszystkich rodzin polskich m. Roś składam najserdeczniejsze życzenia z okazji Święta Niepodległości Polski dla wszystkich człąkó Związku Bajkierów Polskich. Życzymy Wam szerokiej i biespiecznej drogi, dużo zdrowia, pogody ducha i jak najwięcej sił i możliwości dla tak potrzebnego przeprowadzenia akcyj, co Wy robicie, niosąc dobro jak misjonarze i "obudzając spiących" sygnałem motorów na ziemiach cierpiących pod naciskiem czerwonej zarazy.

Z poważaniem

hm. Antoni Chomczukow H.R.

Ros, Bialorus

Otrzymalismy list:

Wiktorze,

pisze do Cieb
ie jako 2 krotny uczestnik Rajdu Katynskiego i jednoczesnie
wiceprezes Stowarzyszenia Expatria - charytatywnej organizacji pozarzadowej,
ktora zajmuje się finansowaniem pomocy medycznej dla ciezko chorych, polskich
dzieci zamieszkalych na wschodzie, w panstwach dawnego ZSRR: glownie na
Bialorusi i Ukrainie, ale rowniez w Rosji, czy Kazachstanie.

Poniewaz cele naszej dzialalnosci sa do pewnego stopnia zbiezne a los Polakow
mieszkajacych na Wschodzie tak nam jak i wielu innym ludziom zwiazanym z
Rajdem jest nieobojetny dlatego zwracam sie do ciebie z prosba o
rozpropagowanie ponizszej informacji.

Poniewaz jestesmy organizacja pozytku publicznego przysługuja nam 1
procentowe odpisy z podatkow w ramach rozliczen z polskim Urzedem Skarbowym.

Ten 1 procent, ktory co roku otrzymujemy to glowne zrodlo naszych dochodow -
umozliwiajace nam kontynuowanie misji Stowarzyszenia. Jestesmy jedyna w Polsce
organizacja, której glownym celem jest pomoc medyczna polskim dzieciom ze wschodu.

Jak bardzo ta pomoc jest potrzebna niech zaswiadczy historia chorego na serce
Andrzejka z Bialorusi, ktorego mame bialoruscy lekarze zniechecali do leczenia
dziecka mowiac ze "i tak umrze". Takich dzieci - ktorym postawiono bledne
diagnozy, ktorych nie leczy sie w ogole albo leczy sie zle, ktorych rodzice
nie maja pieniedzy na tak zwana "bezplatna sluzbe zdrowia" - jest na Ukrainie
i Bialorusi bez liku.

Dlatego zwracam sie do wszystkich ludzi dobrej woli z prosba o udzielenie w
tym roku Stowarzyszeniu Expatria pomocy w postaci przekazania 1 procentu z
Waszych podatkow.

W tym roku uruchomilismy strone internetowa poswiecona 1 procentowym odpisom
podatkowym:

www.1procentdzieciom.pl

Znajdziecie tu wszelkie niezbedne informacje o przekazywaniu 1 procenta oraz o
tym kto czeka w tym momencie na nasza pomoc. Bede niezwykle wdzieczny jezeli
uznacie cel przyswiecajacy Expatrii za godny Waszego jednego procenta podatku.

Z powazaniem
Konrad Pruszynski
(
http://expatria.pl)


Widzialem sierociniec w Bogdanowie na Bialorusi, widzialem te dzieci, pozbierane z ulicy, z piwnic, znalezione w lesie, dzieci chore, zdziczale i te dwie polskie kobiety, ktore przywracaja im zycie. Sierociniec utrzymuje sie z datkow, z tego co dobrzy ludzie na biednej bialoruskiej wiosce przyniosa.

Tymi wlasnie dziecmi opiekuje sie Stowarzyszenie EXPATRIA. Jezeli mozesz przekazac ten 1% Twoich podatkow, to beda to najlepiej wydane Twoje pieniadze.

I list od znakomitego polskiego chirurga z Chicago:

Marek Rudnicki, MD

195 N. Harbor Dr. # 5002

Chicago, IL 60601

Chicago, 12 lutego, 2008

Pan Bronislaw Komorowski

Marszalek Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej

Warszawa

Szanowny Panie Marszalku,

Z glebokim niedowierzaniem przyjalem wiadomosc o wypowiedzi Vice-Marszalka Sejmu, Pana Stefana Niesiolowskiego o "malpiarni w Chicago". Takie slowa polityka, niezaleznie od jego dawnych zaslug, klasyfikuja go na dnie degrengolady zycia politycznego. Obrazenie mieszkajacych za granica setek tysiecy Polakow, dajacych najglebsze dowody przywiazania do Ojczyzny, wspierajacych ja w najbardziej trudnych chwilach absolutnie nie licuje z godnoscia nie tylko czlonka Parlamentu, ale jakiegokolwiek Rodaka. W dobie nasilonych akcji przeciwko dobremu imieniu Polski i Polakow, takie okreslenia z ust prominetnego polityka budza najwyzszy niesmak i sprzeciw.

Jako jeden z wielu mieszkancow Chicago, oczekuje zdecydowanej dyscyplinarnej akcji zarowno Pana Marszalka, jak i Sejmowej Komisji Etyki Poselskiej oraz Sejmowej Komisji Lacznosci z Polakami za Granica w stosunku do posla Niesiolowskiego oraz innych, ktorzy rzucaja absolutnie nieuzasadnione i obrazliwe sformulowania wobec srodowiska polonijnego. Polacy mieszkajacy za granica, a w szczegolnosci ci w Chicago, moga byc dumni ze swych osiagniec i nie zmienia tego faktu ludzie, ktorzy swoje marzenia polityczne wspieraja falszywymi wypowiedziami.

Z wyrazami szacunku,

Marek Rudnicki

Otrzymuja:

Marszalek Sejmu, Pan Bronislaw Komorowski

Bronislaw.Komorowski@sejm.pl; listy@sejm.gov.pl

Przewodniczaca Sejmowej Komisji Etyki Poselskiej, Pani Izabela Jaruga-Nowacka

Izabela.Jaruga-Nowacka@sejm.pl

Przewodniczacy Sejmowej komisji Lacznosci z Polakami za Granica, Pan Marek Borowski

Marek.Borowski@sejm.pl; sdpl.grazyna@vp.pl ;

Stefan.Niesiolowski@sejm.pl;

Andrzej.Czuma@sejm.pl;

Konsul RP w Chicago, Hon. Zygmunt Matynia

Prezes Frank Spula, Kongres Polonii Amerykanskiej

Kongres Polonii Amerykanskiej, Stan Illinois

Prezes Edward Mika, Zwiazek Klubow Polskich

Krajowe i polonijne srodki przekazu

Biblioteka motocyklisty:

Witam

Polecam uwadze ksiazke "Harley moj kumpel" ( www.harleymojkumpel.pl ) , ktrora opowiada histore motocykli H-D w Polsce w latach 1918 - 1973, przy czym duzy nacisk jest polozony na lata 1968 - 1973, kiedy rodzil sie w naszym kraju ruch klubowy H-D.

Jak tu w dwoch slowach zarekomendowac te ksiazke??? Juz wiem, prosze sobie wyobrazic czasy gomulkowskie i rodzacy sie wtedy ruch harleyowski!!! Historia to niebagatelna, spisana na 440 stronach, przy wykorzystaniu ponad 400 zdjec.

Serdecznie polecam

Tomasz Szczerbicki

Mam ta ksiazke, bardzo ciekawa, duzo starych, historycznych fotografii, pieknie wydana. Powinna byc w bibliotece kazdego motocyklisty.

Najserdeczniej Was pozdrawiam.

Paniom rączki całuję a Panom mocno prawicę ściskam.

Wiktor


Prawa autorskie © ABC Miory, Wilenszczyzna, Bialorus, Kresy Portal Edukacyjny Wszystkie prawa zastrzeżone.

Opublikowane: 2009-03-01 (1472 odsłon)

[ Wróć ]

¤footer_message

Przyjaciele Mior: Poznan UE