Prezydent RP Lech Kaczynski w Katyniu 10 kwietnia
Data: 04-03-2010 o godz. 16:06:32
Temat:


Pomnik Katynski w Chicago 

Szef Kancelarii Prezydenta Władysław Stasiak powiedział, że MSZ zwróciło się do prezydenta Lecha Kaczyńskiego o przewodniczenie uroczystościom w Katyniu, które odbędą się 10 kwietnia.
Stasiak powiedział, że pismo MSZ w tej sprawie trafiło do Kancelarii Prezydenta w ubiegłym tygodniu, a prezydent przyjął zaproszenie do przewodniczenia polskiej delegacji na te uroczystości.

- Prezydent został oficjalnie poproszony przez administrację rządową, konkretnie przez MSZ, o przewodniczenie polskim uroczystościom państwowym, głównym, które będą organizowane 10 kwietnia - podkreślił szef Kancelarii Prezydenta.

- Współdziałamy przy tym, ustalamy harmonogram, ustalamy scenariusz, wsparcie dla tego całego przedsięwzięcia - powiedział Stasiak, odnosząc się do uroczystości planowanych na 10 kwietnia. Jak podkreślił, w piśmie do prezydenta napisano, że właśnie tego dnia organizowane są oficjalne, państwowe uroczystości w Katyniu.

Stasiak dodał, że w sprawie uroczystości katyńskich, upamiętniających 70. rocznicę mordu NKWD na polskich oficerach Kancelaria Prezydenta współpracuje z MSZ, Kancelarią Premiera i Radą Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa.

W mediach pojawiła się informacja, że premier Donald Tusk wraz z premierem Rosji Władimirem Putinem uda się do Katynia 7 kwietnia. - Jeżeli pan premier ma inne plany, to już jest zupełnie inna historia - powiedział Stasiak, pytany o komentarz w tej sprawie.

Artykuł jest z ABC Miory, Wilenszczyzna, Bialorus, Kresy Portal Edukacyjny
http://www.miory.eu

Adres tego artykułu to:
http://www.miory.eu/modules.php?name=News&file=article&sid=266